NAUKA JAZDY NA NARTACH DLA DZIECI

Do naszych najmłodszych kursantów, podchodzimy ze szczególną troską, zwłaszcza wtedy, gdy chodzi o te pierwsze „kroki” na stoku. W zależności od wieku, oraz umiejętności, nasi instruktorzy, dobierają odpowiedni program nauczania.

Z doświadczenia wiemy, że najlepszą formą szkolenia dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat jest świetna zabawa.  W pierwszej kolejności, oswajamy się z butami narciarskimi. Rozgrzewka, zabawa w berka, spacer po śniegu i lepienie śnieżnych kul, odciąga uwagę dziecka od twardych, niewygodnych butów, pozwalając odnaleźć  się naszym pociechą w nowej sytuacji.

Kolejnym krokiem jest wpięcie jednej narty do nogi. Uzbrojeni w jedną nartę, bawimy się w „hulajnogę” . Dzięki temu znów w formie zabawy, pomagamy naszym podopiecznym , koordynować ruchy i utrzymywać równowagę.

Dalszym etapem, jest wpięcie drugiej narty. Wszystkie te zajęcia odbywają się na płaskiej części stoku, tak aby nie wzbudzać obaw dziecka związanych ze stromizną na stoku.

Dopiero po tych 3 krokach, jesteśmy gotowi na „pierwszy zjazd” pod bacznym okiem instruktora.

Po tygodniowym kursie, nasze dzieciaki same zjeżdżają pługiem ( czyli na pizzę ), kontrolują prędkość, potrafią skręcać w lewo i prawo i zatrzymać się w wyznaczonym punkcie, oraz trzymają narty równolegle, jadąc prosto. Często zdarza się, że nasi młodzi kursanci, potrafią też po tygodniowym kursie jeździć z nartami ustawionymi równolegle (czyli na „frytki” 😉  ) w trakcie skrętu.

Kursanci, w zależności od wieku i umiejętności, przechodzą przez kurs oparty na programie nauczania, opracowanym przez Polski Związek Narciarstwa.

Wszyscy nasi instruktorzy przeszli przez kursy i szkolenia, organizowanych przez  Polski Związek Narciarski i SITN, oraz posiadają aktualną legitymację PZN

Zapraszamy wszystkich chętnych do nauki jazdy na nartach w naszej szkółce „Rajsport”

2 thoughts on “NAUKA JAZDY NA NARTACH DLA DZIECI”

  1. Pan Jarek najlepszy instrukror pod słońcem ☺. Piotruś zachwycony i najważniejsze chce kontynuować naukę jazdy na nartach ale tylko z Panem Jarkiem.

    1. Dziękuję za słowa uznania 🙂 Dla takich chwil warto żyć! Pani Agato, serdeczne pozdrowienia dla całej rodzinki, a w szczególności dla Piotrusia!!

Comments are closed.