NAUKA JAZDY NA NARTACH DLA DZIECI – SZCZYRK

program dla dzieci stinuś

szkolenia dla dzieci

SEZON 2018/19 ZAPRASZAMY DO SZCZYRKU I W ALPY

NAUKA JAZDY NA NARTACH DLA DZIECI

PREFEROWANY CZAS ZAJĘĆ - 2 GODZINY DZIENNIE

INDYWIDUALNE PODEJSCIE

Dla dzieci początkujących, zajęcia wyłącznie indywidualne.

Nauka jazdy na nartach dla dzieci.Do naszych najmłodszych kursantów, podchodzimy ze szczególną troską, zwłaszcza wtedy, gdy chodzi o te pierwsze „kroki” na stoku. W zależności od wieku oraz umiejętności. Co najważniejsze, nasi instruktorzy dobierają odpowiedni program nauczania.

Z doświadczenia wiemy, że najlepszą formą szkolenia dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat jest świetna zabawa. Dlatego w pierwszej kolejności, oswajamy się z butami narciarskimi. Rozgrzewka, zabawa w berka, spacer po śniegu i lepienie śnieżnych kul, odciąga uwagę dziecka od twardych, niewygodnych butów, pozwalając odnaleźć  się naszym pociechą w nowej sytuacji, dlatego zamazuje się granica między nauką a zabawą.

Kolejnym krokiem jest wpięcie jednej narty do nogi. Uzbrojeni w jedną nartę, bawimy się w „hulajnogę” . Dzięki temu znów w formie zabawy, pomagamy naszym podopiecznym , koordynować ruchy i utrzymywać równowagę.

Dalszym etapem jest wpięcie drugiej narty. Wszystkie te zajęcia odbywają się na płaskiej części stoku, tak aby nie wzbudzać obaw dziecka związanych ze stromizną na stoku.

Dopiero po tych 3 krokach, jesteśmy gotowi na „pierwszy zjazd” pod bacznym okiem instruktora.

Po tygodniowym kursie nauka jazdy na nartach dla dzieci, staje się co raz prostsza. Nasi podopieczni sami zjeżdżają pługiem ( czyli na pizzę ), kontrolują prędkość, potrafią skręcać w lewo i prawo i zatrzymać się w wyznaczonym punkcie, oraz trzymają narty równolegle, jadąc prosto. Często zdarza się, że nasi młodzi kursanci, potrafią też po tygodniowym kursie jeździć z nartami ustawionymi równolegle (czyli na „frytki” 😉  ) w trakcie skrętu.

Kursanci, w zależności od wieku i umiejętności, przechodzą przez kurs oparty na programie nauczania opracowane przez Polski Związek Narciarstwa, dlatego zawsze jesteśmy na bieżąco z programem szkoleniowym.

Wszyscy nasi instruktorzy odbyli kursy i szkolenia organizowane przez  Polski Związek Narciarstwa i SITN, oraz posiadają aktualną legitymację PZN. Dlatego nauka jazdy na nartach dla dzieci pod naszym okiem jest przyjemna i bezpieczna.

Zapraszamy wszystkich chętnych do nauki jazdy na nartach w naszej szkółce „Rajsport”

rajsport-beskidy

Jeżeli poczułeś moc i chcesz nauczyć się jeździć, zapraszamy!
Pamiętaj jednak, że najlepszą formą zajęć dla początkujących są lekcje indywidualne. Instruktor poświęci 100% siebie, dzięki temu progres, widoczny jest po każdej godzinie.
Zajęcia grupowe dla początkujących, prowadzimy w max 4 osobowych grupach.
Jeśli chodzi o naszych najmłodszych, kurs dla początkujących dzieciaków prowadzimy wyłącznie w formie zajęć indywidualnych.