GDZIE NA NARTY ZILLERTAL 3000

NARTY ZILLERTAL 3000

Zillertal to dolina położona w samym centrum Tyrolu. Biegnie wzdłuż rzeki Ziller. To miejsce najczęściej odwiedzane w Tyrolu przez turystów. Co najważniejsze jest to jeden z największych ośrodków narciarskich w Austrii. Dzięki lodowcowi Hintertux znajdującego się w dolinie Tuxertal, będącej częścią doliny Zillertal nosi miano jedynego całorocznego ośrodka narciarskiego w Austrii i Europie. W związku z tym na lodowcu można jezdzić nawet w lipcu. Znajdziemy w dolinie 10 ośrodków narciarskich, o różnym stopniu trudności. Narty Zillertal do doskonały wybór dla rodzin z dziećmi, jak i również zawodników narciarstwa Alpejskiego. Sezon trwa od 1 grudnia do 22 kwietnia. Ze względu na to, że w okolicy czeka na nas mnóstwo atrakcji, ten region wydaje się rajem na ziemi.

Przede wszystkim obowiązkowo należy udać się na tor saneczkowy Arena Coaster. Tor saneczkowy o długości 1450 metrów z dwoma “korkociągami”, znajduje się tuż obok dolnej stacji kolejek linowych w miejscowości Zell. Jeszcze więcej zabawy da nam naturalny tor saneczkowy o długości 7 km. To z pewnością kolejna atrakcja regionu w miejscowości Hainzenberg. Obiekt jest oświetlony do 1 w nocy, w związku z tym szaleć można bardzo długo. Na początek trasy zawiezie Cię kolejka Gerlossteinbahn. Nieopodal znajdują się tory do “tubingu”, czyli zjazd na dętce torem o długości 200 metrów, a co najważniejsze zupełnie za darmo. Na lodowcu Hintertux, możemy wybrać się z przewodnikiem do jaskini Spannagel o długości.10 km.

Dla fanów freerajdu doskonałą zabawę zagwarantuje “Action Park Kreuzwiese” a przede wszystkim BagJump. Oprócz tego w ośrodkach, do dyspozycji mamy snowparki. Godnym uwagi jest Gerlos. Jest położony wzdłuż kolejki Vorkogel. Obiekt ma 30 000 metrów kwadratowych powierzchni! Dla dzieci polecamy Funpark Hochkrimml z lokalizacją przy Filzsteinbahn.

Już za tydzień, opiszemy wszystkie ośrodki w dolinie Zillertal 3000.